"Tingull..." - Ekspozitė personale e piktores Erėmirė Jahja.
Me dt. 12 prill 2018, ora 18:30, nė Galerinė e Arteve tė Bashkisė sė Shkodrės, pėrurohet ekspozita personale e piktores Erėmirė Jahja "Tingull...". Ekspozita do tė qėndrojė e... Me shume
Ekspozitė pikture ”3 per 9” nga Aleksandėr Hila.
Ditėn e shtunė, dt. 24 mars 2018, ora 11:00, nė Galerinė e Arteve tė Bashkisė sė Shkodrės pėrurohet ekspozitė pikture ”3 per 9” nga Aleksandėr Hila. Ekspozita do tė qėndojė e... Me shume
Ekzaltim
 Nė Galerinė e Arteve tė Bashkisė sė Shkodrės, dt. 17 tetor 2017, ora 18:00, pėrurohet ekspozita personale e artistit Andi Hila “Ekzaltim”. Ekspozita do tė qėndrojė e hapur... Me shume
OFF-CELLS, Lek M.Gjeloshi
Nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės, nga data 9 -29 shtator 2016, qėndron e hapur ekspozita personale e artistit Lek M. Gjeloshi "Off-cells"   Me shume
"Prandaj Hyji i lartėsoi..."
Ditėn e mėrkurė, dt. 22.06.2016, ora 20.00, nė mjediset e Galerisė sė Arteve tė Shkodrės u pėrurua ekspozita e pikturės me titull” Prandaj Hyji i lartėsoi…” kushtuar martirėve tė... Me shume
PROGRAMI I BISEDAVE PER ARTIN
Galeria e Arteve e Shkodrės ju fton tė merrni pjesė, nga data 20 maj – 3 qershor, ēdo ditė tė premte, nė orėn 11:00, nė programin e bisedave mbi artin. Ky cikėl prej tre takimesh me... Me shume
ARKEOLOGJIA NE BALLKANIN PERENDIMOR
Nė Galerinė e Arteve tė Shkodrės, ditėn e premte, dt. 8 prill, u pėrurua ekspozita me fotografi dhe postera nga gėrmimet arkeologjike nė sitet e Risanit, Shkodrės, Lezhės dhe... Me shume
Aktivitete tė edukimit
Me dt. 10,02,2016, Departamenti i Arteve pranė Universitetit “Luigj Gurakuqi” tė Shkodrės nė bashkėpunim me Galerinė e Arteve Shkodėr, nė kuadėr tė projekteve tė edukimit ,... Me shume