Ekspozita ne Vite

12 prill - 11 maj, 2018"Tingull..." - Ekspozitė personale e artistes Erėmirė Jahja.
24 mars - 06 prill, 2018Ekspozitė pikture ”3 per 9” nga Aleksandėr Hila.
06 mars - 15 mars, 2018Ekspozitė e artit pamor "Mozaik". Kjo ekspozitė ishte pjesė e programit tė eventeve tė Bashkisė sė Shkodrės kushtuar Ditės Ndėrkombėtare tė Gruas.
26 shkurt - 03 mars, 2018Ekspozitė vjetore me punimet mė tė mira tė studentėve tė Deparatamentit tė Arteve nė bashkėpunim me Bashkinė Shkodėr dhe Galerinė e Arteve Shkodėr.
02 shkurt - 17 shkurt, 2018Ekspozitė fotografike "KTHIM NĖ KOHĖ. SHQIPĖRIA E VITEVE 90-TĖ" e artistit ROBERT PICHLER, kuruar nga EDIT PULA.
27.12.2017 - 27.01.2018“ĒMIMI IDROMENO 2017”- EDICIONI I PESTĖ. Ky aktivitet ėshtė kuruar nga z. Zef Paci dhe z. Artan Draēini. Artistėt pjesmarrės : Bib Frrokaj, Blerina Muēa, Donika Ēina, Iva Lulashi, Jetmir Idrizi, Lori Lako, Remijon Pronja, Theodhoraq Napoloni.
24.11 - 14.12.2017SALLONI I VJESHTES 2017 - Edicioni i 11-tė i kėtij aktiviteti, ėshtė kuruar nga z. Sidi Kanani dhe znj. Suzana Varvarica Kuka. Ky aktivitet ėshtė pjesė e programit tė eventeve tė Bashkisė sė Shkodrės kushtuar Festės Kombėtare tė Pavarėsisė.
17.10 - 17.11.2017“Ekzaltim” - Ekspozitė personale e artistit Andi Hila.
23.09 - 06.10.2017"Ariet e ngjyrave tė Ninetės" - Ekspozitė personale e piktores Nineta Verbica.
31.03 - 14.04.2017“Karl Korab- Njė jetė pranė telajos“ - Ekspozitė e organizuar nga Bashkia Shkodėr dhe GASH nė bashkėpunim me Konsullatėn e Nderit Shkodėr dhe Ambasadėn Austriake nė Tiranė.
03.03 - 15.03.2017"NE KERKIM TE IDENTITETIT" - Ekspozitė personale e piktores Nirvana Baja Bushati.
14.02 - 24.02.2017Ekspozitė me punime tė zgjedhura nga studentėt e Departamentit tė Arteve, Universiteti i Shkodrės “Luigj Gurakuqi”.
26.11 - 26.12.2016“Salloni i vjeshtės ”. Edicioni i 10-tė i ekspozitės kolektive tradicionale tė artit pamor.
01.11 - 15.11.2016“Prani e munguar”- Ekspozitė personale e piktorit Edi Hila.
08.10 - 20.10.2016”Pik-pamje” - Ekspozitė personale e artistes Ikbale Kalaja Bushati.
09.09 - 29.09.2016“Off-cells”- Ekspozitė personale e artistit Lek M. Gjeloshit.
04.07 - 20.07.2016“Prej ku zė fill jeta” - Ekspozitė personale e piktorit Xhevdet Spahija.
22.06 - 30.06.2016“Prandaj Hyji i lartėsoi…” - Ekspozitė kushtuar 38 martirėve tė ekzekutuar nga diktatura komuniste, organizuar nga Arqidioqeza Shkodėr-Pult, Shoqata Drejtėsi dhe Paqe nė bashkėpunim me Bashkinė Shkodėr dhe GASH.
13.06 - 17.06.2016Ekspozite gravure e autorit Süleyman Saim Tekcan, organizuar nga Instituti “Junus Emre”, Qendra Kulturore Turke Shkodėr ne bashkepunim me GASH.
03.06.2016Prezantimi i punimeve tė workshopit tė realizuar nė GASH nė periudhėn 23-28 maj 2016 me temė: “Mbi videon, imazhin dhe tingullin. E vėrteta apo iluzioni?” drejtuar nga artisti Eros Dibra.
03.06.2016Programi i bisedave pėr artin - Suzana V. Kuka: “Arti ėshtė gjurma e kalimit tonė mbi kėtė tokė”.
27.05.2016Programi i bisedave pėr artin - Alket Frashėri mbi "Trashėgiminė e Revolucionit tė pėrhershėm dhe epokės sė riprodhimit teknik nė metamorfozėn e veprės sė artit dhe artistit".
20.05.2016Programi i bisedave pėr artin - Zef Paci mbi “Fotografinė shqiptare nė periudhėn 1970 - 2000”.
08.04 - 15.04.2016"Arkeologjia nė Ballkanin perėndimor" - Ekspozitė me fotografi dhe postera nga gėrmimet arkeologjike nė sitet e Risanit, Shkodrės, Lezhės dhe Komanit. Njė bashkėpunim i Institutit tė Arkeologjisė Tiranė, DRKK Shkodėr dhe GASH.
21.03 - 31.03.2016“Interactive” - Ekspozitė personale e piktorit Sytki Brahimi.
10.02 - 20.02.2016Ekspozitė me punime tė zgjedhura nga studentėt e Departamentit tė Arteve, Universiteti i Shkodrės “Luigj Gurakuqi”.
22.11 - 22.12.2015Salloni i vjeshtes - edicioni i 9-tė
20.10 - 20.11.2015Ēmimi Idromeno 2015- konkurs kombetar i arteve pamore per artistet e rinj
12.09 - 20.09.2015" Identitete" - Ekspozita e artisteve Jorgji dhe Edmond Gjikopulli
20.05 - 30.05.2015"Loja e Mureve" - Ekspozitė personale e artistes Valbona Rexhepi
06.04 - 16.04.2015ALI MIRUKU (22.06.1954 - 2014) - Aktivitet kushtuar artistit Ali Miruku
07.03 - 20.03.2015Ekspozitė e arteve pamore - Shkolla e Mesme Artistike "Prenkė Jakova" dhe Akademia e Arteve Shkodėr
28.11 - 28.12.2014“Salloni i vjeshtės” - Ekspozita vjetore e arteve pamore - edicioni i 8-tė.
25.10 - 5.11.2014"Qytetit Tim" - Ekspozitė personale e piktorit Bahri Jubani
15.10 - 15.11.2014"next..." - Ekspozitė me vepra tė pas viteve '90-tė nga koleksioni i Galerisė sė Arteve Shkodėr
08.10 - 18.10.2014Ekspozitė vetjake e piktorit Ahmet Malevija
08.09 -18.09.2014"Dangerous games"- Ekspozite personale e artistit Andi Hila
30.06 - 15.07.2014Ekspozita kolektive e Shoqatės sė Artistėve Pamorė tė Gjilanit, Kosovė.
23.05 - 06.06.2014Ekspozita personale e artistit Hasan Nallbani - "Kohė e panjohur".
07.03 - 20.03.2014Ekspozitė e mėsuesve tė arteve figurative - Shkolla e Mesme Artistike "Prenkė Jakova"; Tė ftuar Pedagogė nga Akademia e Arteve Shkodėr
15.02 - 28.02.2014Fototeka Kombėtare "Marubi" ēel ekspozitėn fotografike "Shan Pici - Fotografi i malėsive"
23.01 - 31.01.2014Komisioni Drejtėsi dhe Paqe nė bashkėpunim me: Bashkinė Shkodėr dhe Shoqatėn e ish tė Pėrndjekurve Politikė dega Shkodėr mbėshtetur nga Renovabis dhe Fondacioni Maximilian Kolbe - Gjermani, ēelėn ekspzitėn: "PERSEKUTIMI KOMUNIST NE SHKODER"
17.01 - 31.01.2014"LiveArt 2013" - Konkurs pikture i artit bashkėkohorė i organizuar nga Intesa Sanpaolo Bank Albania
28.11 - 28.12.2014“Salloni i vjeshtės” - Ekspozita vjetore e arteve pamore - edicioni i 8-tė.
28.11 - 10.12.2013Ekspozitė personale e piktorit nga Ulqini, Mehmet Aloja
28.11 - 15.12.2013“Salloni i vjeshtės” - Ekspozita vjetore e arteve pamore - edicioni i 7-tė.
01.11 - 08.11.2013Arben Suma dhe Arjan Hyseni - "Ekspozitė e pėrbashkėt"
01.10 - 10.102013Nė kuadrin e bashkėpunimit midis Ambasadės sė Suedisė nė Tiranė dhe Bashkisė Shkodėr, nė Galerinė e Arteve tė qytetit tė Shkodrės, karikaturistė suedezė e ballkanas ēelėn ekspozitėn "Tė pėrballesh me klimėn"
20.09 - 27.09.2013Ekspozitė personale e piktorit Artan Draēini - "Pejsazhe tė gdhendun"
06.09 - 16.09.2013Ekspozitė personale e piktorit Pjeter Koleci - "Estroflessione"
29.06 - 07.07.2013Ekspozitė personale e piktores nga Kosova, Vlora Ismaili - "Nė pritje..."
31.05 - 15.06.2013Ekspozitė konkurs i arteve pamore pėr artistėt e rinj - edicioni i tretė - “Cmimi Idromeno”
07.03 - 20.03.2013Ekspozitė e mėsuesve tė arteve figurative - Shkolla e mesme artistike "Prenkė Jakova" Shkodėr.
08.12 - 15.12.2012Ekspozita kolektive e "Shoqatės sė piktorėve, artistėve krijues tė Malit tė Zi"
28.11 - 22.12.2012'Salloni i vjeshtės' - Ekspozita vjetore e arteve pamore - edicioni i gjashtė.
15.11 - 22.11.2012Ekspozitė personale e artistes Majlinda Kelmendi.
29.06 - 13.07.2012'Arti ėshtė jetė, jeta ėshtė art' - Ekspozita personale e piktorit Rudi Goga.
29.05 - 15.06.2012'Spektėr vizionesh' - Ditėt e artit pamor kosovar nė Shkodėr.
20 - 30.04.2012Ekspozitė personale e skulptorit Hashim Kruja.
07-20.03.2012Ekspozitė e mėsuesve tė arteve figurative - Shkolla e mesme artistike "Prenkė Jakova" Shkodėr.
20.01-03.02.2012Ekspozita "Shqipėria 1990" e fotografit britanik Martin Parr - nė bashkėpunim me British Council Albania.
28.11-20.12.2011Ekspozitė kolektive vjetore e arteve pamore "Salloni i vjeshtės".
02-10.2011Ekspozitė personale e piktorit Buron Kaceli.
17.09-10.10.2011Ekspozitė personale e piktorit Adrian Paci.
05.08.2011Ekspozitė personale e piktorit Slloven Gasper Jemec.
11 -30.07.2011Simpoziumi ndėrkufitar i skulpturės "Shkodėr-Ulqin".
02-07.05.2011Ekspozitė personale e piktorit Sytki Brahimi.
02-20.04.2011Ekspozitė me veprat e artistėve mėsues pranė Shkollės sė Mesme Artistike. "Prenkė Jakova" Shkodėr.
28.11-15.12.2010Ekspozitė kolektive vjetore " Salloni i vjeshtės".
13.11 -13.12.2010Ēmimi Idromeno:Ekspozitė kombėtare e arteve pamore pėr artistėt e rinj .
05.07 - 15.7.2010Idromeno fotograf: ekspozitė me fotografi tė Kolė Idromenos - bashkėpunim i GA Shkodėr me Qėndrėn e Studimeve Albanologjike,Tiranė.
28.6 -15.7.2010Ekspozitė personale e piktorit Zymer Mulliqi.
14.6 - 24.6.2010Ekspozitė personale e piktores Liljana Ēefa.
8.5 -25.5.2010Ekspozitė personale e skulptorit Skender Kraja.
18.4 - 30.4.2010Miniaturė: Ekspozitė personale e piktores Jozita Shkreli.
2.4 - 15.4.2010Ekspozitė personale e piktores Afeida Meta.
5.3- 20.3.2010Ekspozitė kolektive e mėsuesve tė katedrės sė arteve figurative pranė Shkollės sė Mesme Artistike "Prenkė Jakova", Shkodėr.
13.2 - 25.2.2010Ekspozitė personale e piktores Senada Abllahej.
28.11-15.12.2009Ekspozita vjetore " Salloni i vjeshtės"- bashkėpunim i artistėve shkodranė me Shoqaten e Artistėve figurativė tė Ulqinit, Mali i Zi.
21- 30.11.2009Ekspozitė retrospektive kushtuar piktorit Danish Jukni.
4 - 14.4.2009Ekspozitė personale me aplikacione nga Ndoc Tusha.
7 -17.3.2009Ekspozitė kolektive e mėsuesve tė katedrės sė arteve figurative pranė Shkollės sė Mesme Artistike "Prenkė Jakova", Shkodėr.
5 - 25.2.2009Ekspozitė personale Agron Bytyēi.
21-27.12 2008Metropol, Ekspozitė personale Andi Hila.
28.11-10.12.2008Ekspozita vjetore " Salloni i vjeshtės"- bashkėpunim i artistėve shkodranė me grupimin "Nėntor" tė Tiranės.
25 .10 -5 .11.2008Ēmimi Idromeno:Ekspozitė kombėtare e arteve pamore pėr artistėt e rinj .
4-11 .10.2008Ekspozitė personale e piktorit Muhamet Ganjolla.
16 korrik 2008Aktivitet kushtuar Lin Delisė, me rastin e dhurimit tė njė vepre tė artistit fondit tė Galerisė sė Arteve, Shkodėr.
2 - 6.5.2008Ekspozitė personale e piktores ruse Tatjana Vavrzhina (e organizuar nė bashkėpunim me Ambasadėn e Rusisė nė Tiranė).
12 - 30 .4. 2008Ekspozitė personale e piktores Erėmira Jahja.
7 - 20.3.2008Ekspozitė kolektive e mėsuesve tė katedrės sė arteve figurative pranė Shkollės sė Mesme Artistike "Prenkė Jakova", Shkodėr.
22.12.2007-30.12.2007Bukuri e vrame- Ekspozitė personale e piktores Nirvana Baja Bushati.
24.11.2007-7.12.2007Salloni i vjeshtės- Ekspozitė e pėrbashkėt e piktorėve tė grupit "Nėntor " tė Tiranės dhe piktorėve shkodranė.
24.11.2007-7.12.2007Ekspozitė retrospektive kushtuar piktorit Jakup Keraj (20 vjet pas ndarjes nga jeta) me vepra nga fondi i Galerisė sė Arteve tė Shkodres.
15.09.2007-30.09.2007Vėshtrim historik i fotografisė shqiptare (realizuar nga studjuesit francezė Loic Chauvin dhe Christian Raby).
15.07.2007Konkursi pėr pėrzgjedhjen e bocetit fitues (ekuester) pėr monumentin kushtuar Kara Mahmut Pashė Bushatliut.
30.06.2007-15.07.2007Ekspozitė e arteve pamore pėr artistė tė rinj " A new visual (E)vocation" (organizuar nga IPSIA).
20.06.2007-23.06.2007Ekspozitė personale "Nė kėrkim tė njė pjese tė universit" e skulptorit kosovar Fatmir T.H.Gjakova.
22,04,2007-10.05.207Ekspozitė e mėsuesve tė katedrės sė arteve figurative pranė Shkollės sė Mesme Artistike "Prenkė Jakova", Shkodėr.
03-15 mars 2007Aktivitet kushtuar 100-vjetorit tė Zef Kolombit (nė bashkėpunim me GKA Tiranė ) dhe pėrurimi i rikonstruksionit tė GAShkodėr.
Nėntor 2005Vėshtrimi nuk i lė gjėrat e pandryshuara. Ekspozite kolektive e artisteve pamorė shkodranė.
Maj 2005ARTMAJI - Ekspozitė e pėrbashkėt e piktorėve tė grupit "Nėntor " tė Tiranės dhe piktorėve shkodranė.
Shkurt 2005Ekspozitė personale e piktores Ikbal Bushati (Kalaja).
Qershor 2003Ekspozitė e piktorėve shqiptarė nga Mali i Zi.
Qershor 2003Ekspozite personale Eremira Jahja.
Tetor 2001Ekspozitė personale Andi Hila.
Shkurt 2000Ekspozite personale Ahmet Malevija.
Dhjetor 1999Dritėshkronja/ Écrits de lumic(re - fotografia e Marubajve
Nentor 1999Ditet e kultures ulqinake,ekspozitė e piktorėve Bilal Nikeziq e Qazim Muja.
Tetor 1998Ekspozitė personale Ismail Lulani.
Qershor 1998Ekspozitė personale Franc Ashiku.
Janar 1998Ekspozite personale Edir Mėhilli
Nentor 1997Ekspozitė e piktorėve italianė Gaetano Grillo dhe Paolo Lunanuova.
Shtator 1997Shqipėria fantastike, ekspozitė me vepra tė Ibrahim Kodrės.
Janar 1997Ekspozitė personale Edi Hila.
Nėntor 1996Ekspozitė personale Agron Mesi.
Qershor 1995Ekspozitė kolektive e piktorėve shkodranė.