Kalendari

12 prill - 11 maj, 2018"Tingull..." - Ekspozitė personale e artistes Erėmirė Jahja.
24 mars - 06 prill, 2018Ekspozitė pikture ”3 per 9” nga Aleksandėr Hila.
06 mars - 15 mars, 2018Ekspozitė e artit pamor "Mozaik". Kjo ekspozitė ishte pjesė e programit tė eventeve tė Bashkisė sė Shkodrės kushtuar Ditės Ndėrkombėtare tė Gruas.
26 shkurt - 03 mars, 2018Ekspozitė vjetore me punimet mė tė mira tė studentėve tė Deparatamentit tė Arteve nė bashkėpunim me Bashkinė Shkodėr dhe Galerinė e Arteve Shkodėr.
02 shkurt - 17 shkurt, 2018Ekspozitė fotografike "KTHIM NĖ KOHĖ. SHQIPĖRIA E VITEVE 90-TĖ" e artistit ROBERT PICHLER, kuruar nga EDIT PULA.