Flash News

Calendar

Janary - December 2016

26.11 - 26.12.2016“Salloni i vjeshtės ”. Edicioni i 10-tė i ekspozitės kolektive tradicionale tė artit pamor.
01.11 - 15.11.2016“Prani e munguar”- Ekspozitė personale e piktorit Edi Hila.
08.10 - 20.10.2016”Pik-pamje” - Ekspozitė personale e artistes Ikbale Kalaja Bushati.
09.09 - 29.09.2016“Off-cells”- Ekspozitė personale e artistit Lek M. Gjeloshit.
04.07 - 20.07.2016“Prej ku zė fill jeta” - Ekspozitė personale e piktorit Xhevdet Spahija.
22.06 - 30.06.2016“Prandaj Hyji i lartėsoi…” - Ekspozitė kushtuar 38 martirėve tė ekzekutuar nga diktatura komuniste, organizuar nga Arqidioqeza Shkodėr-Pult, Shoqata Drejtėsi dhe Paqe nė bashkėpunim me Bashkinė Shkodėr dhe GASH.
13.06 - 17.06.2016Ekspozite gravure e autorit Süleyman Saim Tekcan, organizuar nga Instituti “Junus Emre”, Qendra Kulturore Turke Shkodėr ne bashkepunim me GASH.
03.06.2016Prezantimi i punimeve tė workshopit tė realizuar nė GASH nė periudhėn 23-28 maj 2016 me temė: “Mbi videon, imazhin dhe tingullin. E vėrteta apo iluzioni?” drejtuar nga artisti Eros Dibra.
03.06.2016Programi i bisedave pėr artin - Suzana V. Kuka: “Arti ėshtė gjurma e kalimit tonė mbi kėtė tokė”.
27.05.2016Programi i bisedave pėr artin - Alket Frashėri mbi "Trashėgiminė e Revolucionit tė pėrhershėm dhe epokės sė riprodhimit teknik nė metamorfozėn e veprės sė artit dhe artistit".
20.05.2016Programi i bisedave pėr artin - Zef Paci mbi “Fotografinė shqiptare nė periudhėn 1970 - 2000”.
08.04 - 15.04.2016"Arkeologjia nė Ballkanin perėndimor" - Ekspozitė me fotografi dhe postera nga gėrmimet arkeologjike nė sitet e Risanit, Shkodrės, Lezhės dhe Komanit. Njė bashkėpunim i Institutit tė Arkeologjisė Tiranė, DRKK Shkodėr dhe GASH.
21.03 - 31.03.2016“Interactive” - Ekspozitė personale e piktorit Sytki Brahimi.
10.02 - 20.02.2016Ekspozitė me punime tė zgjedhura nga studentėt e Departamentit tė Arteve, Universiteti i Shkodrės “Luigj Gurakuqi”.